ENERGIE-ZĽACNENIE

Niekoľkonásobný pokles cien energií ešte nepovedal posledné slovo. Podľa Regulačného úradu sa majitelia domácností dočkajú ďalšieho zlacňovania, ktorý má prísť už na nový rok.

Zlacňovanie elektriny a plynu pre slovenské domácnosti sa v poslednom čase stáva akýmsi pravidlom. Tento trend sa podľa všetkého nezmení a o pár mesiacov budeme pravdepodobne svedkami ďalšieho poklesu. Predstavitelia Regulačného úradu sa totiž pred niekoľkými dňami vyjadrili, že od nového roka dôjde k zníženiu cien a spotrebitelia tak budú odoberať elektrinu a plyn opäť o niečo lacnejšie.


Dobré výsledky distribútorov znížia ceny

Príležitosť na pokračovanie v klesajúcom kurze cien energií pripravila kontrola distribučných spoločností. Pri preverovaní ich majetku došlo k pozitívnym zisteniam, ktoré sa spájajú najmä s precenením, čo má priaznivý dopad aj na koncové ceny. Tie umožňujú Regulačnému úradu v spolupráci s týmito spoločnosťami siahnuť po znížení, ktoré prinesie úsporu.

Konkrétne čísla nepoznáme

Jedinou známou informáciou o očakávanom zlacňovaní je zatiaľ správa o termíne. Ako sme spomínali, k poklesu má prísť na nový rok, čo je tradičným termínom na tieto cenové zmeny. S presnými číslami sa zatiaľ verejnosť neoboznámi a na výšku úspory si bude musieť nejaký čas počkať.

Zdá sa, že budúcoročné zlacňovanie energií je isté a na tomto kroku by sa nič meniť nemalo. Pre všetkých majiteľov bytov a domov je to samozrejme dobrá správa, no ešte treba počkať na číselné údaje. Až tie napovedia o zlacňovaní a jeho prínose pre naše peňaženky viac, takže dovtedy vieme o tomto kroku len to základné.